Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος οι μαθητές της Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης συμμετείχαν στις εκδηλώσεις του Δήμου Πύδνας- Κολινδρού για την Εθνική Επέτειο και τον Απελευθερωτικό Αγώνα. Οι μαθητές που πλαισιώσαν τη σημαία παρευρέθηκαν στην έπαρση της σημαίας και στην κατάθεση στεφάνου ενώ όλοι οι μαθητές παρακολούθησαν τη δοξολογία η οποία τελέστηκε στον Ιερό ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου και στη συνέχεια πήραν μέρος στην παρέλαση αλλά και στους χορούς στην κεντρική πλατεία του Αιγινίου αν και δεν είχαμε σύμμαχο τον καιρό. Συγχαρητήρια σε όλους τους εμπλεκόμενους!

1π 2π 3π

4π 5π