ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ

Σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του 2ου Δημοτικού σχολείου Αιγινίου που για πρώτη φορά άνοιξε τις πύλες της φέτος. Η σελίδα αυτή ανοίγει ένα παράθυρο επικοινωνίας των μελών του σχολείου μας, εκπαιδευτικούς και μαθητές,  με την κοινωνία και αποτελεί μια πηγή έγκυρης πληροφόρησης για το όραμα, τις επιδιώξεις και τις δραστηριότητες της σχολικής μας μονάδας. Μέσα από αυτήν μαθητές, δάσκαλοι και γονείς μπορούν να ενημερώνονται άμεσα για τα σχολικά θέματα.

Στόχος μας είναι οι μαθητές μας να κατακτήσουν το διαδίκτυο με «ασφάλεια» και να το εντάξουν στη μαθησιακή τους διαδικασία. Επίσης στο e-mail του σχολείου (mail@2dim-aigin.pie.sch.gr) με χαρά θα ακούσουμε τις προτάσεις αλλά και θα σταθούμε με σεβασμό στις παρατηρήσεις σας ώστε να οργανώσουμε καλύτερα την ιστοσελίδα μας για να αποτελεί σημαντικό και εύχρηστο εργαλείο επικοινωνίας και ενημέρωσης.

Καλή περιήγηση!

Η Διευθύντρια του Σχολείου