25 ΜΑΡΤΙΟΥ 2022

Στα πλαίσια του εορτασμού της επετείου της 25ης Μαρτίου διοργανώθηκαν γιορτούλες σε κάθε τάξη από τους μαθητές και τους δασκάλους τους.

25-3-22 β        25-3-2022

δ ταξη   25-3-22 Ε1   25-3-22 Ε2

Επίσης οι μαθητές της Δ΄Ε και ΣΤ΄ τάξης πήραν μέρος στις εορταστικές εκδηλώσεις του Δήμου Πύδνας-Κολινδρού, στην έπαρση της σημαίας στο δημαρχείο, στην δοξολογία στον Ιερό Ναό της Κοιμήσεως Θεοτόκου, στην κατάθεση στεφάνου και τέλος στην παρέλαση τιμώντας τους ήρωες που έδωσαν την ζωή τους στον αγώνα για την ελευθερία.

καταθεση 1   καταθεση 2

παρελαση 1   παρελαση 2   παρελαση 3

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας για την άψογη εμφάνιση τους και στις/ους εκπαιδευτικούς που τους συνόδευαν, Τερζή Αναστασία, Γαϊτατζή Ιωάννη και Τοσούνη Μαρία! Μας έκαναν να νιώθουμε πολύ υπερήφανοι και δέχτηκαν το πιο ζεστό χειροκρότημα του κόσμου !!!