Την Παρασκευή 4 Μαρτίου 2022 υλοποιήθηκαν οι προγραμματισμένες δράσεις μας για τις αποκριές. Η γιορτή της αποκριάς ήταν πάντα η αγαπημένη των μαθητών μας γιατί συνδυάζεται με τραγούδι, χορό, κέφι, παιχνίδι και κεράσματα. Φέτος ιδιαίτερα μετά από μια δύσκολη χρονιά με πολλές απαγορεύσεις και στερήσεις, η αποκριά έφερε πάλι τη χαρά στα προσωπάκια των μαθητών μας. Φόρεσαν λοιπόν τις πολύχρωμες στολές τους, εφοδιάστηκαν σερπαντίνες και με πολύ κέφι και χαρά ήρθαν στο σχολείο. Η εκπαιδευτικός Φυσική Αγωγής, κα Τερζή Αναστασία, ετοίμασε δύο παιχνιδάκια και ένα χορευτικό για κάθε τάξη τα οποία υλοποιήθηκαν στην αυλή του σχολείου με τη συνοδεία τρελής μουσικής και με πολύ κέφι, διασκέδασαν ανά δύο τάξεις. Επίσης ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων τους κέρασε από ένα σάντουιτς και μια πορτοκαλάδα και τους ευχαριστούμε πολύ που είναι κοντά μας και συμπληρώνουν το έργο μας.

Η    εκδήλωση τελείωσε αφήνοντας σε όλους μια όμορφη αίσθηση ελπίδας ότι μπορούμε να συνεχίσουμε τη ζωή μας κανονικά.

ΑΠΟΚΡΙΑ 7   ΑΠΟΚΡΙΑ 11    ΑΠΟΚΡΙΑ 12

ΑΠΟΚΡΙΑ 1   ΑΠΟΚΡΙΑ 2   ΑΠΟΚΡΙΑ 3