Για τον καλύτερο προγραμματισμό της λειτουργίας του Ολοήμερου Τμήματος του σχολείου μας, σας ενημερώνουμε ότι:

1. θα πρέπει να συμπληρώσετε το έντυπο «ΑΙΤΗΣΗ ? ΔΗΛΩΣΗ ΓΟΝΕΑ/ΚΗΔΕΜΟΝΑ για να εγγράψετε τα παιδιά σας στο Ολοήμερο Πρόγραμμα
  2. Για την εγγραφή των μαθητών δεν απαιτείται βεβαίωση εργασιακής κατάστασης των γονέων/κηδεμόνων.
  3. Η φοίτηση των μαθητών και το Ωράριο λειτουργίας του Ολοήμερου Προγράμματος  καθ΄ όλο το διδακτικό έτος είναι υποχρεωτική.
  4. Ενδιάμεση αποχώρηση των μαθητών από το Ολοήμερο Πρόγραμμα, μπορεί να γίνεται μετά το τέλος κάθε διδακτικής ώρας(14.00, 14.40, 15.30),  εφόσον έχει κατατεθεί στη σχετική υπεύθυνη δήλωση των γονέων/κηδεμόνων. Η δηλωθείσα ώρα ενδιάμεσης αποχώρησης παραμένει η ίδια, καθ΄ όλο το διδακτικό έτος.
  5. Για τη λειτουργία της Πρωινής Προαιρετικής Ζώνης (07:00-08:00), ο ελάχιστος αριθμός εγγραφέντων/φοιτούντων μαθητών που απαιτείται, είναι πέντε (5).
  6. Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής αίτησης εγγραφής μαθητή στο Ολοήμερο Τμήμα είναι 21/06/2015
  1. ΔΗΛΩΣΗ ΓΟΝΕΑ ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΤΜΗΜΑ