ΤΡΙΤΗ  28  Ο Κ Τ Ω Β Ρ Ι Ο Υ

Ώρα 08:00:   Εωθινό από τη φιλαρμονική στις κεντρικές οδούς του οικισμού. Σημαίνουν χαρμόσυνα οι καμπάνες των εκκλησιών.

Ώρα 10:15:  Επίσημη έπαρση της σημαίας στο Δημαρχείο με την παρουσία των Αρχών, Προϊσταμένων Υπηρεσιών, των τμημάτων παρελάσεως και του κοινού. Τιμές θα αποδώσει η Φιλ/κη του Δήμου.

Ώρα  10:30:   Αναχώρηση από το Δημαρχείο.

Ώρα 11:00: Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Κοιμ. Θεοτόκου. Τιμές θα αποδώσει κατά την παρέλαση και έξοδο των επισήμων η Φιλ/κη του Δήμου. Τον πανηγυρικό της ημέρας θα εκφωνήσει στην εκκλησία ο κ. Γκαϊντατζής Γεώργιος, Δ/ντης του Γυμνασίου Αιγινίου.

Ώρα 11:40:Επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο  Δημαρχείο, ενώπιον του μνημείο πεσόντων .

Ώρα 12:00:Παρέλαση των Δημ. Σχολείων, του Γυμνασίου, του Λυκείου, του Ε.Π.Α.Λ., Λαογραφικών Συλλόγων προηγουμένης της Φιλ/κης. Τα τμήματα θα ξεκινήσουν για την παρέλαση από την οδό ?Λεωφ. Δημοκρατίας?.

Ώρα 12:45:Παραδοσιακοί χοροί από τους/τις μαθητές/τριες των σχολείων στην Κεντρική ΠλατείαΑιγινίου.

Ώρα   17:30:   Υποστολή της Σημαίας στο Δημαρχείο.

Τελετάρχης: Κουρέα Αργυρώ.