O    O

Από την προηγούμενη ημέρα ο καιρός μας έδωσε σημάδια ότι θα είναι βροχερός. Παρ? όλα αυτά οι μαθητές της Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης ετοιμάστηκαν για να συμμετάσχουν στις εορταστικές εκδηλώσεις του Δ.Δ. Αιγινίου. Το πρωί η σημαιοφόρος και οι παραστάτες μας που πλαισίωναν τη σημαία πήραν μέρος στην έπαρση της σημαίας παρά τη δυνατή βροχή. Στη συνέχεια οι μαθητές παρακολούθησαν τη δοξολογία στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου και άκουσαν τον πανηγυρικό από την Λυκειάρχη, κα Τουμάζου Ελλάδα. Στη συνέχεια μεταφέρθηκαν στο δημαρχείο όπου κατέθεσαν στεφάνι προς τιμή των ηρώων του 1821. Όμως οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν εδώ καθώς η βροχή δυνάμωσε και η παρέλαση και οι χοροί ακυρώθηκαν από τους υπευθύνους του Δήμου. Όμως αξίζουν πολλά συγχαρητήρια που παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες παιδιά και εκπαιδευτικοί έδωσαν το παρόν τους τιμώντας την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821.