πβ

Στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης που υλοποιείται στο σχολείου μας οι μαθητές των Α΄ και  Β΄ τάξεων πήραν μέρος στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα Αγωγής υγείας με θέμα: «Ατομική υγιεινή» ενώ οι μαθητές των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων στις «Πρώτες βοήθειες-ΚΑΡΠΑ», από τη νοσηλεύτρια/εκπαιδεύτρια του Π.Τ. Κατερίνης του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού (ΕΕΣ), κα Ράπτη Χρυσούλα και τον εθελοντή του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού (ΕΕΣ), κ. Χανδόλια Γεώργιο, την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου και την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2024 αντίστοιχα. Οι μαθητές το παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον, έκαναν πολλές ερωτήσεις και κατάλαβαν πόσο σημαντικό είναι να κρατήσουν την ψυχραιμία τους σε μια κατάσταση έκτακτης ανάγκης, να θυμηθούν τις οδηγίες που έμαθαν σήμερα και να καλέσουν αμέσως βοήθεια. Ακόμη και τα παιδιά μπορούν να σώσουν μια ζωή, οπότε ας τους δώσουμε τα κατάλληλα εφόδια για να το πετύχουν.

Α΄ και  Β΄: «Ατομική υγιεινή»

17Α 18Α 19Α 20Α 21 22Α

Ε΄ και ΣΤ΄: «Πρώτες βοήθειες-ΚΑΡΠΑ»

6β 7β 8 9β  11β 12β 13β 14Β 15 16Β