9π 10π

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2023, στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσής, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μια ενημερωτική παρουσίαση για την αντιμετώπιση των έκτακτων αναγκών όπως σεισμός, πλημμύρα και πυρκαγιά από τον διοικητή του πυροσβεστικού τμήματος Κολινδρού, κ. Παπαδόπουλο Χρυσοβαλάντη και τον υποδιοικητή κ. Σκένδρα Νικόλαο. Αφού αναφέρθηκαν στις τρεις φάσεις οι οποίες αφορούν τις ενέργειες πριν, κατά τη διάρκεια και μετά από μια έκτακτη ανάγκη επεσήμαναν πόσο σημαντικό είναι να είμαστε ενημερωμένοι, προετοιμασμένοι και ήρεμοι ώστε να αντιμετωπίσουμε άμεσα τις συνέπειες τους με όσο το δυνατό λιγότερες απώλειες. Στη συνέχεια έγινε επίδειξη χρήσης πυροσβεστήρα και δόθηκαν χρήσιμες συμβουλές.  Τους ευχαριστούμε πολύ για την άμεση ανταπόκριση στο κάλεσμα του σχολείου τονίζοντας ότι η ασφάλεια όλων μας, μαθητών και εκπαιδευτικών είναι πρωτεύον μέλημα μας.

5π 6π 7π 8π

4π