1 2π

3π

Οι μαθητές του σχολείου μας, την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2023, παρακολούθησαν μια ενημερωτική παρουσίαση για τις έκτακτες ανάγκες όπως σεισμός, πλημμύρα και πυρκαγιά από τον διοικητή του πυροσβεστικού τμήματος Κολινδρού, κ. Παπαδόπουλο Χρυσοβαλάντη και τον υποδιοικητή κ. Σκένδρα Νικόλαο. Με υπομονή απάντησαν σε όλες τις ερωτήσεις των μαθητών μας και υποσχέθηκαν να ξανάρθουν να μας παρουσιάσουν το πυροσβεστικό όχημα και τη στολή τους. Τους ευχαριστούμε πολύ για την άμεση ανταπόκριση στο κάλεσμα του σχολείου και επισημαίνουμε ότι η πρόληψη και προετοιμασία είναι η καλύτερη αντιμετώπιση όλων των εκτάκτων αναγκών.