η αυλη του Αη Βασιλη

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας παραθέτουμε το πρόγραμμα των εορταστικών εκδηλώσεων στην «Αυλή του Άη Βασίλη 2022» και σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας θα συμμετέχει την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου, με διάφορες δράσεις όπως κατασκευές, παρουσίαση θεατρικού δρώμενου από τους μαθητές της Γ ΄τάξης με τη δασκάλα τους, με τίτλο «Φρικαντέλα η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα» και το κυνήγι του κρυμμένου Χριστουγεννιάτικου θησαυρού στο οποίο θα πρέπει οι μαθητές να δηλώσουν συμμετοχή.

Θα σας περιμένουμε όλους εκεί για να δώσουμε χαρά στα παιδιά, να δημιουργήσουμε χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα που τόσο τους  έλειψε τα τελευταία χρόνια και να νιώσουμε τη χαρά της γέννησης του Χριστού.