Σας ενημερώνουμε ότι τη σχολική χρονιά 2022-23 στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-01-2016 έως 31-12-2016 και οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται  από 1 έως 20 Μαρτίου 2022.

Δεν απαιτείται Πιστοποιητικό γέννησης

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

1. Βιβλιάριο Υγείας του Παιδιού  για έλεγχο των προβλεπόμενων εμβολίων.
  2. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή.
  3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.
  4. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.
  5. Οι αλλοδαποί μαθητές εγγράφονται με επίσημα μεταφρασμένο πιστοποιητικό γέννησης, όσοι δε μπορούν να το προσκομίσουν,  μπορούν να εγγραφούν με ληξιαρχική πράξη γέννησης

Για την εγγραφή στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα απαιτείται η συμπλήρωση της σχετικής αίτησης-δήλωσης χωρίς προϋποθέσεις  (χωρίς Βεβαίωση εργασίας/ανεργίας).

Ώρες εγγραφής : 11:00 πμ έως 12:30 μμ

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΝΤΥΠΑ: