χαμογελο του παιδιου 7

Είναι σημαντικό οι μαθητές μας να έχουν ενσυναίσθηση, να μπαίνουν στα παπούτσια του άλλου, ειδικά την εποχή μας που πολλοί συνάνθρωποι μας έχουν την ανάγκη μας. Έτσι με πολύ χαρά και μεγάλη συμμετοχή μαζέψαμε 30 κιβώτια με είδη πρώτης ανάγκης για τα παιδάκια του χαμόγελου του παιδιού. Μια δράση στην οποία συμμετέχουν χρόνια οι μαθητές μας και νιώθουμε περήφανοι που προσφέρουν ότι μπορούν κατανοώντας την ανάγκη των συνανθρώπων τους. Τα παιδιά βιώνουν έτσι από κοντά τον εθελοντισμό και εδραιώνουν σημαντικές αξίες για το χαρακτήρα τους.

χαμογελο του παιδιου 6     χαμογελο του παιδιου 3

χαμογελο του παιδιου 8   χαμογελο του παιδιου 2  χαμογελο του παιδιου 5