Με πολύ χαρά σήμερα Πέμπτη 27-01-2022, υποδεχτήκαμε τον Γραμματέα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας ο οποίος μας έφερε βασιλοπιτάκια με τυχερό φλουρί για τους μαθητές μας ώστε να διασφαλιστούν τα μέτρα για την αποφυγή της διασποράς του covid-19 και μια βασιλόπιτα για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας. Ο τυχερός της κάθε τάξης αλλά και των εκπαιδευτικών θα πάρει ένα βιβλίο. Η καθιερωμένη αυτή συνήθεια του Συλλόγου δίνει μεγάλη χαρά στους μαθητές μας και χαίρει της εκτίμησης όλων μας. Τους ευχαριστούμε θερμά και ευχόμαστε καλή τύχη σε όλους.

βασιλοπιτα 4

βασιλοπιτα 3        βασιλοπιτα 2

…και αφου κόψαμε τη βασιλόπιτα των εκπαιδευτικών μας περίμενε μια έκπληξη…. δεν υπήρχε φλουρί…και τώρα ποιος είναι ο τυχερός; Μήπως να κόψουμε ακόμη μια για να το ανακαλύψουμε;

βασιλοπιτα 1     βασιλοπιτα 7

βασιλοπιτα 6