ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου στις 9:30πμ, με χαμόγελα, ενθουσιασμό αλλά και αγωνία για τους μικρούς μας μαθητές της Α΄ τάξης, έγινε ο καθιερωμένος αγιασμός στην αυλή του σχολείου, ξεκινώντας έτσι επίσημα το νέο σχολικό έτος 2021-2022 στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Αιγινίου.

Τον αγιασμό τέλεσε ο εφημέριος της ενορίας μας, πάτερ Ηλίας Γκοτσίδης, αντιπροσωπεία μαθητών/τριών (ΣΤ΄ τάξη) και εκπαιδευτικών παρακολούθησαν ενώ οι υπόλοιποι/ες μαθητές/τριες βρισκόταν στις σχολικές αίθουσες υπό την επίβλεψη των υπεύθυνων εκπαιδευτικών, σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Στον αγιασμό παρέστησαν επίσης ο Αντιδήμαρχος Παιδείας, κ. Ζαφείρης Δημήτριος και η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου, κα Μπούτσκου Ευαγγελία. Τέλος, ευχηθήκαμε όλοι καλή σχολική χρονιά με υγεία και δύναμη στους μαθητές μας!

ΑΓΙΑΣΜΟς 1   ΑΓΙΑΣΜΟΣ 4

Η Δ/ΝΤΡΙΑ