368m

367m

Την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015, στις 9:30π.μ. πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη του σχολικού έτους. Στην τελετή παραβρέθηκαν η Αντιδήμαρχος Παιδείας, κα Νικολοπούλου Βασιλική και ο Δημοτικός Σύμβουλος, κ. Ζαφείρης Δημήτρης. Μετά τον αγιασμό από το Σεβασμιότατο Πατήρ Ηλία ακολούθησε θερμό καλωσόρισμα από την Διευθύντρια του σχολείου, κα Κυριακούλη Μαρία και την Αντιδήμαρχο Παιδείας. Στη συνέχεια οι μαθητές με ανυπομονησία μπήκαν στις τάξεις τους να γνωρίσουν το νεο/α δασκαλο/α τους και να εξερευνήσουν το χώρο.

Μια νέα σχολική χρονιά ξεκινάει και μαζί της ένα νέο συναρπαστικό ταξίδι στο χώρο της γνώσης και της αναζήτησης. Σας ευχόμαστε λοιπόν Καλή σχολική χρονιά, δημιουργική, ξεχωριστή, κεφάτη, γεμάτη εμπειρίες για όλους μας, μαθητές, διδάσκοντες και γονείς!