Για τον καλύτερο προγραμματισμό της λειτουργίας του Ολοήμερου Τμήματος του σχολείου μας, σας ενημερώνουμε ότι:

1. θα πρέπει να συμπληρώσετε το έντυπο «ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ ΓΟΝΕΑ/ΚΗΔΕΜΟΝΑ» για να εγγράψετε τα παιδιά σας στο Ολοήμερο Πρόγραμμα έως τις 25/05/2023.
  2. Δεν απαιτείται να προσκομίσετε βεβαίωση εργασίας ή ανεργίας και θα γίνονται δεκτές όλες οι αιτήσεις..
  3. Η φοίτηση των μαθητών και το Ωράριο λειτουργίας του Ολοήμερου Προγράμματος  καθ΄ όλο το διδακτικό έτος είναι υποχρεωτική.
  4. Η λειτουργία του Ολοημέρου είναι από τις 13:15 έως τις 16:00μμ. Ενδιάμεση αποχώρηση των μαθητών από το Ολοήμερο Πρόγραμμα, μπορεί να γίνεται μετά το τέλος της 2ης διδακτικής ώρας (15.00),  εφόσον έχει κατατεθεί στη σχετική υπεύθυνη δήλωση των γονέων/κηδεμόνων. Η δηλωθείσα ενδιάμεση αποχώρηση παραμένει η ίδια, καθ΄ όλο το διδακτικό έτος.
  5. Για τη λειτουργία της Πρωινής Προαιρετικής Ζώνης (07:00-08:00), ο ελάχιστος αριθμός εγγραφέντων/φοιτούντων μαθητών που απαιτείται, είναι επτά (7).

Η Δ/ΝΤΡΙΑ