Ο Ορειβατικός Σύλλογος Αιγινίου έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές μας να γνωρίσουν τον Όλυμπο και να αποκτήσουν γνώσεις για την ορειβασία διοργανώνοντας μια έκθεση στο χώρο του Πολιτιστικού Συλλόγου Καβακλιωτών Αιγινίου την οποία είχαμε τη χαρά και την τιμή να επισκεφθούμε. Μας εντυπωσίασαν οι υπέροχες φωτογραφίες αλλά και η άρτια παρουσίαση του υπεύθυνου του Συλλόγου, κ. Τερζή Αθανασίου. Τέτοιες προσπάθειες προσφέρουν ερεθίσματα στους μαθητές μας και εικόνες που τους κάνουν να ονειρευονται!

ορειβατικος 3

ορειβατικος 5   ορειβατικος 6  ορειβατικος 7

ορειβατικος 4

ορειβατικος 8

Από την επίσκεψη των μαθητών της Ε΄ τάξης μαζί μετους εκπαιδευτικούς, κα Γκόλια Δήμητρα και κα Τερζή Αναστασία.